kolektywProducent: Warthog Entertainment
Wydawca: SCi Games/Eidos Games
Polski Wydawca: Licomp Empik Multimedia
Dostępny na: PC, PS2, Xbox
Data premiery:
PC: Świat / Polska: 3 września 2004 / 22 października 2004
PS2: Świat / Europa / Polska: 1 czerwca 2004 / 9 lipca 2004 / 9 sierpnia 2004
Xbox: Świat / Europa / Polska: 1 czerwca 2004 / 9 lipca 2004 / 9 sierpnia 2004
Nośnik:
PC: 2 CD
PS2: 1 DVD
Xbox: 1 DVD
Aktualna cena:
PC: 19,99 zł
PS2: -
Xbox: -
Wersja językowa:
PC: polska
PS2: angielska
Xbox: angielska
Wymagania wiekowe: 3+ (PEGI)
Oficjalna strona internetowa: Richard Burns Rally
Minimalne wymagania: CPU 1 Ghz; 256 MB Ram; Karta Graficzna obsługująca Pixel Shader 1.1 lub wyzszy (Radeon 9200, GeForce FX5200 i lepsze)


Richard Burns Rally to gra stworzona dla maniaków wyścigów WRC. Bardzo realistyczny model jazdy oraz wysoki poziom trudności zawęża grono graczy, którym RBR przypadnie do gustu. Grafika także nie jest najwyższych lotów, nie była żadnym przełomem już w trakcie premiery. Ponadto w grze brak wymyślnych trybów gry, multiplayer w pierwszej wersji był niedostępny, nadszedł dopiero z patchem, i to jako niełatwy w obsłudze osobny program, niezaimplementowany w grze. Jednak dla niektórych gra wciąż pozostaje niedoścignionym ideałem wśród symulatorów rajdowych. I to widać - do gry wciąż ukazują się mody z nowymi autami i trasami. Najbardziej znanym jest chyba RSRBR, który oferuje wiele klas samochodów, od bardzo starych (Peugeot 205, Citroen 2CV, Yugo), po nowe (Citroen C4 WRC, Ford Focus WRC itp.). Poprawia on ponadto grafikę poprzez dodanie pseudo - efektów HDR. Ogółem gra przeznaczona jest tylko dla starych wyjadaczy rajdowych i jeśli dla kogoś CMR jest za trudny, to do RBR nie ma żadnego sensu zasiadać. I bez porządnej kierownicy do tej gry raczej nie zalecamy podchodzić.Materiały o Richard Burns Rally na MotoGames:

www.gram.pl
Copyright © MotoGames. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie do tekstów oraz materiałów zawartych w serwisie należą do kierownictwa serwisu MotoGames, zabrania się ich kopiowania bądź użytkowania w jakiejkolwiek formie bez zgody kierownictwa serwisu pod groźbą wstąpienia na drogę prawną.