kolektywProducent: Evolution Studios
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Platforma: Playstation 3
Dostępny również na: PlayStation3
Data premiery: USA / Europa / Polska: 06 marca 2007 / 23 marca 2007 / 23 marca 2007
Nośnik: 1 Blu-Ray
Aktualna cena: 89,99 zł.
Wersja językowa: angielska
Wymagania wiekowe: 12 +
Oficjalna strona internetowa: MotorStorm

Każda nowa konsola wchodząc na rynek wygłodniałych nowości graczy po prostu musi mieć w zanadrzu jakiegoś killera, który zachęci graczy do kupna tejże konsoli. Nie inaczej było z PS3. Z zapowiedzianych kilku(nastu?) początkowych tytułów Motorstorm robił chyba najwięcej szumu wokół siebie. I słusznie, bo to obecnie wciąż jedna z lepszych arcade'owych ścigałek. Rzucani jesteśmy w spieczone słońcem obszary Monument Valley w stanie Arizona. To miejsce pełne wybojów, pyłu, przepaści, skoczni i uskoków, z którymi Ty, graczu musisz się zmierzyć na 8 wykręconych trasach, wraz z wirtualnymi przeciwnikami w liczbie od 7 do 15 lub też w trybie online z maksymalną liczbą 12 graczy. Mało? Cóż, praktycznie każda z nich zawiera pokaźną dawkę skrótów, alternatywnych dróg, przeszkadzajek w postaci wraków itd.
Owe przeszkadzajki są aktywnymi elementami wyścigu, przez co leżąca na poboczu beczka może na następnym okrążeniu znaleźć się wprost na naszym kursie. Prowadząc potężną ciężarówkę to nie problem, ale gdy zasuwamy motorem czy quadem... Skoro już o pojazdach - w grze dostępnych jest 7 klas takowych, od wspomnianych już quadów i motocykli poprzez buggy, samochody terenowe aż do również wspomnianych kolosów czyli ciężarówek, różniących sie naturalnie osiągami i sposobami prowadzenia. Walki na trasach między klasami pojazdów to stały element gry. Technicznie gra potrafi zadowolić nawet wybrednych - świetna i dopracowana oprawa graficzna oraz techniczna (chociażby efekty kraks i AI!) stoją na wysokim poziomie dzięki wykorzystaniu architektury PS3. Zmagania umila nam w sumie 21 kawałków, przy czym autorzy postarali się o włożenie do playlisty szlagiery takich sław jak Nirvana, Monster Magnet, Queens Of The Stone Age czy też Wolfmother.

Pył, pot i benzyna. Welcome in Motorstorm Country.
Materiały zebrane o MotorStorm na MotoGames:

www.gram.pl
Copyright © MotoGames. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie do tekstów oraz materiałów zawartych w serwisie należą do kierownictwa serwisu MotoGames, zabrania się ich kopiowania bądź użytkowania w jakiejkolwiek formie bez zgody kierownictwa serwisu pod groźbą wstąpienia na drogę prawną.