kolektyw


Producent: SimBin Development Team
Wydawca:
ATARI / Infogrames
Polski wydawca:
Cenega Poland
Dostępny na:
PC
Data premiery
: Świat / Polska: 18 września 2006 / 26 stycznia 2007
Nośnik:
1 DVD
Aktualna cena:
29,90 zł
Wersja językowa:
polska
Wymagania wiekowe:
3+
Oficjalna strona internetowa:
GTR 2 FIA GT Racing Game
Wymagania sprzętowe:
CPU: Pentium III 1,3 GHz, RAM: 512 MB, VGA: Zgodna z DirectX 64 MB, Windows 2000/XP, HDD: 2.5 GB

GTR 2 to kontynuacja licencjonowanej symulacji wyścigów klasy FIA GT. Druga część jest zdecydowanie bardziej rozbudowana pod wieloma względami.

Na początku wybieramy jeden z trzech rodzajów trudności, co w dalszych wyścigach wpłynie na poziom realizmu oraz umiejętności kierowców. Są to Novice dla początkujących, Semi-Pro dla średnio-zaawansowanych, a dla prawdziwych twardzieli Simulation, gdzie opanowanie samochodu do perfekcji zajmie nam, co najmniej kilka godzin. W grze znajdziemy aż 144 wiernie odwzorowane i w pełni licencjonowane samochody, wliczając w to wszystkie wersję silników i nadwozi poszczególnych modeli.Aby wykorzystać moc zdobytych pojazdów udajemy się na tor. Jest 28 oryginalnych obiektów, a w tym zarówno te współczesne jak i historyczne jeszcze z lat 30. Zostały one podobnie jak samochody oparte na licencji ze światową federacją sportów samochodowych (FIA).

W grze mamy do wyboru 6 trybów rozgrywki. Wśród nich znajdziemy Open Practice (przejażdżka zapoznawcza), Race Weekend (szybki wyścig) oraz Championship, znane nam doskonale z pierwszej części. Nowościami są zaś Ghost Time Trial, gdzie wykręcamy najszybsze okrążenie, Proximus 24H, czyli słynne 24-godzinne wyścigi na słynnym belgijskim torze Spa Francorchamps z możliwością skrócenia do zaledwie 30 minut. Pomyślano także o początkujących, a mowa tu o Driving School, w której możemy nauczyć się szybkiej i sprawnej jazdy bez stłuczek. Za ukończenie kursów otrzymamy medale i nowe tryby gry.

Ulepszono także oprawę dźwiękową, każdy dźwięk silnika został realistycznie nagrany. Fizyka gry osiągnęła wysoki poziom. Model zniszczeń prezentuje się znakomicie, gdyż każde uszkodzenie ma wpływ na zachowanie się bolidu. Zderzenia są naprawdę efektowne. Nowością jest model zachowania opon, który znacznie podnosi realizm. Jedna z ciekawszych rzeczy jest LiveTrack, czyli technologia, która na bieżąco kontroluje zmiany na nawierzchni asfaltu. Wpływa ona na zachowanie się naszego pojazdu na torze. Ciekawostką jest także rozglądanie się po wnętrzu pojazdu, za pomocą swobodnych ruchów głowy. Niestety wykorzystają ją tylko posiadacze komputera typu Track-IR. Grafika w grze wykorzystuje kilka efektów graficznych. Nie obejmuje to tras, które podobnie jak w części pierwszej otaczają puste pola. Samochody również nie zostały perfekcyjnie odwzorowane. Świetnie prezentuje się zaś model zmiany pogody, który zmienia jasność otoczenia oraz wygląd nieba.

Jeżeli jesteśmy pewni, że osiągnęliśmy szczytowy poziom czas wypróbować nasze umiejętności poprzez rozgrywkę na internecie. Wbudowane w grze priv pozwala zaś graczowi na prywatną rozmowę z innym użytkownikami. Jest także chat służący do publicznych rozmów. 

Do naszej dyspozycji będzie 6 trybów rozgrywki w trzech poziomach trudności:
- Driving School ( dla początkujących )
- Practice ( trening, przejażdżka zapoznawcza, jazda dowolna )
- Ghost Time Trial ( najszybsze okrążenie)
- Race Weekend ( szybki wyścig )
- Championship (mistrzostwa)
- Proximus 24H ( wyścigi 24-godzinne z możliwością skrócenia o 48x)

Samochody dostępne w GTR2:

BMW M3 GTR
BMW Z3 M
Chevrolet Corvette C5-R
Chrysler Viper CC
Chrysler Viper GTS-R
Ferrari 360 GTC
Ferrari 360 Modena
Ferrari 550 Maranello
Ferrari 575 GTC
Gillet Vertigo
Lamborghini Murcielago R-GT
Lister Storm
Lotus Elise
Maserati MC12
Morgan Aero 8
Mosler MT900R
Nissan 350Z
Porsche 911 Biturbo
Porsche 993 GT2
Porsche 996 GT3 Cup
Porsche 996 GT3-RS
Porsche 996 GT3-RSR
Saleen S7-R
Seat Toledo GT
TVR T400R

Lista tras w GTR 2:

Zhuhai International Circuit
Hockenheim (GP, National, International)
Imola
Barcelona (GP, National)
Oschersleben (2003, 2004, B Course)
Brno (2003, 2004)
Donington (2003, 2004, National)
Valencia (GP, National, Long)
Estoril
Dubai (GP, Club, National, International)
Enna Pergusa
Anderstorp (GP, South)
SPA (2003, 2004)
Monza (2003, 2004, Junior)
Magny Cours (2003, 2004, National)

Materiały zebrane o GTR 2: FIA GT Racing Game na MotoGames :


www.gram.pl
Copyright © MotoGames. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie do tekstów oraz materiałów zawartych w serwisie należą do kierownictwa serwisu MotoGames, zabrania się ich kopiowania bądź użytkowania w jakiejkolwiek formie bez zgody kierownictwa serwisu pod groźbą wstąpienia na drogę prawną.